EngleskaFudbal

Čelsi testira strpljenje navijača, Aston Vila prekinula momentum Barnliju (VIDEO)

Četiri utakmice u Premijer ligi odigrane su u popodnevnom terminu.

Upozoravao je Tuhel da trenutno lagodna pozicija Čelsija u borbi za Ligu šampiona ne sme da uljuka njegove igrače te da završnicu sezone moraju da shvate ozbiljno. To nije bio slučaj, samo jedna pobeda u prethodnih pet kola upalila je alarm na Stamford bridžu, moraće Plavci da zapnu u poslednje tri utakmice ne bi li ispustili sezonu na samom kraju, naročito posle današnjeg remija sa Vulverhemptonom.

Imao je Čelsi inicijativu, napadao i stvarao šanse ali se na gol čekalo do 56. minuta kada se Lukaku izborio za penal i realizovao ga. Dva minuta kasnije Belgijanac je ponovo zatresao mrežu, ovoga puta iz igre, nakon greške odbrane Vuverhemptona i dodavanja Pulišića.

Morali su Vukovi da krenu otvorenije, nije više bilo prostora da se bilo šta čeka, dobar, brz napad u 79. minutu Trinkao je krunisao izuzetno lepim golom. Nije na tome ostalo, novi dobar napad gostiju u sedmom minutu nadoknade, Čikinjo je lepo centrirao a Koadi kaznio kaznio konfuziju u odbrani Čelsija te postigao gol kojim je Vuverhempton prekinuo seriju poraza – 2:2.

Da bi dobar niz Barnlija posle promene trenera mogao da se prekine danas najavio je posle sedam minuta igre Ings koji je realizovao veliku priliku nakon sjajog dodavanja Buendije. U 31. minutu Buendija se našao u ulozi egzekutora koji je idealno dovršio jedan odličan napad i duplirao prednost Aston Vile.

Da će domaćin morati da se pomiri s porazom postalo je skoro kristalno jasno u 52. minutu kada se i Votkins upisao u listu strelaca i potvrdio sjajnu partiju celog tima. Barnli je uspeo da ublaži poraz u nadoknadi, Piters je sa svoje polovine poslao perfektan pas, Kornet postavio konačnih 1:3.

Ubedljiv je bio Brentford protiv Sautemptona. Posle kornera sa desne strane Toni je loptu prihvatio grudima, u nastavku poslao oštar pas po zemlji koji je Janson odbio u gol u 13. minutu.

Ekspresno je Brentford postigao i drugi gol, Visa je prihvatio loptu i u punom trku poslao milimetarski preciznu loptu sa ivice kaznenog prostora. Konačnih 3:0 postavio je Ajer u 79. minutu.

Novi putnik u Čempionšip, pored Noriča, od danas je i zvanično Votford. Kristal Palas je golom Zahe iz penala u 31. minutu ostvario minimalnu pobedu i Stršljenove poslao u niži rang.