EngleskaFudbal

Čelsi zaustavio Njukasl, san o Ligi šampiona postaje realnost za Arsenal (VIDEO)

Šest utakmica Premijer lige odigrano je danas.

Na Stamford Bridžu nastavljena je serija Čelsija koji je sada naređao pet ligaških pobeda i prekinut niz nepobedivosti Njukasla koji ne zna za poraz u Premijer ligi još od 19. decembra kada je na Sent Džejms Parku gostovao Mančester Siti. Rezultatski ovaj poraz ne boli mnogo, svakako su Svrake odmakle od zone ispadanja, videćemo jedino da li bi eventualno psihološki uzdrmao ekipu.

Doduše, malo je falilo i da se izbegne isti na gostovanju trećeplasiranom timu lige. Meč je rešen u 89. minutu kada je Žoržinjo dugom loptom prebacio doslovce bedem Njukasla a Haverc reagovao u maniru vrhunskog centarfora.

Uspon u formi još jednom je danas potvrdio Arsenal. Artetina ekipa je zabeležila petu vezanu pobedu savladavši Lester i gledajući i utakmice koje imaju da nadoknade plasman u Ligu šampiona sve više deluje kao realnost.

Poveli su u 11. minutu, Martineli je izveo korner sa leve strane, na prvog stativi najviši u skoku bio je Parti. Nastavio je Arsenal da napada, jedna šansa Lestera završila se dobrom intervencijom Ramzdejla, pobedu je overio Lakazet sa bele tačke u 59. minutu – 2:0.

Niz Aston Vile prekinut je na gostovanju Vest Hemu. Zanimljiv meč, par šansi na obe strane, na prvi gol se čekalo do 70. minuta kada je Jarmolenko lepo reagovao u kaznenom prostoru gostiju.

Oduzeta lopta na sredini terena, sevnuo je napad Čekićara, Benrama lepo pronalazi Fornalsa koji u 82. minutu duplira prednost. Aston Vila je u samom finišu uspela da smanji preko Ramzija – 2:1.

Ozbiljna kriza drma Sautempton što je postalo očito nakon trećeg uzastopnog poraza i to od Votforda na Sent Merisu. Sve je počelo od katastrofalne reakcije odbrane Svetaca koju je kaznio Ernandez u 14. minutu.

Izgubljena lopta na sredini terena završila se centaršutem Kučke i volejom Ernandeza u 34. minutu. Eljunusi je smanjio pred kraj prvog poluvremena, ispostaviće se da je to bio konačan rezultat susreta – 1:2.

Agonija Evertona se nastavlja, četvrti vezani poraz Karamela. Minimalnu pobedu na Gudisonu danas je slavio Vulverhempton, čovek odluke bio je Koadi nakon idealnog centaršuta Nevesa u ranoj fazi drugog poluvremena.

U duelu dve ekipe koje su takođe u crnim serijama svoju je prekinuo Lids. Paunov je u vođstvo protiv Noriča doveo Rodrigo u 14. minutu a čekala nas je triler završnica na Eland Roudu.

Svašta smo videli u nastavku, tri velike šanse domaćina, dva puta pogođena prečka, jednom su je pogodili i gosti ali su i došli do gola, Meklin je u prvom minutu nadoknade kaznio promašaje Paunova. Nije na tome ostalo, upornost Gelharta i Rafinje se isplatila za veliko slavlje i prvu pobedu Džesija Marša na klupi Lidsa – 2:1.