FudbalItalija

Četiri gola, po dva penala i crvena kartona – pobeda Milana

Prvi od dva derbija večeri u italijanskom fudbalu buran.

Ernandez je prvi zapretio večeras ali je Patrisio bio na visini zadatka, ipak, Milan je poveo u ranoj fazi meča. Abrahamovo igranje rukom okarakterisano je kao penal, Žiru je precizan sa bele tačke. Rosoneri su nastavili sa napadima, mogao je Žiru brzo do drugog gola, isprečila se stativa. Mesias je precizniji u 17. minutu te je vođstvo domaćina duplirano.

Morala je Roma da krene u napad, vođstvo Milana smanjeno je do odlaska na odmor. Menjan je zaustavio Zaniola, međutim, pet minuta pre odlaska na odmor Pelegrinijev udarac Abraham je odbio dovoljno da prevari protivničkog čuvara mreže.

Svašta smo videli u prvih 20 minuta nastavka, Dijaz iz igre, Florenci iz slobodnjaka, uzrmali su prečku, minut pre pomenutog slobodnjaka zbog drugog žutog kartona isključen je Karsdorp. Konačan rezultat postavio je Leao u 82. minutu mada utakmica nije morala da se završio rezultatom 3:1. U zaustavnom vremenu Mansini je skrivio novi penal i pri tome zaradio drugi žuti karton, Patrisio je odbranio penal Ibrahimoviću.