Cibona razbila Split na zatvaranju kola

Promena je očigledno prijala Vukovima – 84:65 (29:8, 23:23, 16:20, 16:14).

Mnogo toga bilo je rešeno već u prvoj četvrtini. Serija trojki Roversa i Gegića dala je zalet domaćem timu koji je protivniku dozvolio samo osam poena u ovom periodu igre pri tome ubacivši 29 što valjda dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Split je uspeo da parira napadački u drugom kvartalu ali je to u praksi značilo da na veliki odmor nosi veliki minus iz prvog – 52:31.

Ruku na srce posle onakve prve četvrtine više se niti jednog trenutka nije postavljalo pitanje pobednika. Odavno je bilo samo pitanje kojim će se rezultatom završiti meč, morali su gosti da se pomire sa ubedljivim porazom.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Gegić sa 24 poena, Branković je ubacio 20 uz 11 skokova. Šorter je sa 14 poena i osam skokova sada već uobičajeno najbolji pojedinac u ekipi Srđana Subotića, Runjić je postigao 12 poena uz takođe osam skokova.