FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Crveni feniks se digao iz pepela i bacio domaćina na kolena!

Liverpul je prvi finalista Lige šampiona posle preokreta i nove pobede nad Viljarealom – 2:3 (2:0).

Nije moglo bolje da počne po Viljareal a gore po Lverpul. Kapitulirala je odbrana Redsa kod prvog ozbiljnijeg napada, centaršut sa leve strane, Kapue je nadmurdio Robertsona i loptu poslao ka Dii kome je preostao da loptu pošalje u prazan gol. Domaćin je opasniji i agilniji rival u prvih 20 minuta, dva puta je pretio Pareho, jednom je tukao pored gola, drugi put ga je izblokirao Robertson.

Konačno su i Redsi zapretili na polovini igre u prvom poluvremenu. Jedan brži napad, Žota je sa igračem na leđima izašao ispred Ruljija, Argentinac je uspeo da interveniše. Greška Keite na kraju je omogućila Lo Selsu da izađe sam ispred Alisona, Brazilac je intervenisao i usput je bio i kontakt sa ofanzivcem domaćeg tima, tražili su penal igrači u žutom, VAR soba nije korigovala prvobitnu odluku glavnog sudije da ga ne dosudi.

Nema brige, Žuta podmornica dolazi do drugog gola nešto kasnije, u 41. minutu. Duga lopta Toresa na desnu stranu, Kapue je prihvata, ponovo je nadmudrio Robertsona, idealno centrirao i Kokelan šalje loptu iza leđa Alisonu, prednost Liverpula sa Enfilda anulirana je za poluvreme.

Redsi su dali znake života u 55. minutu, izblokiran je Aleksander-Arnold, lopta je završila na prečki, posle kornera koji je usledio Rulji je intervenisao posle udarca Alkantare. Ubrzo se Dijaz našao u dobroj poziciji ali je očajno šutirao.

Ne može da se kaže da je pravo niotkuda jer je Liverpul pritiskao nastavku ali gol koji su postigli je došao nekako iznenada. Fabinjo i Salah su razmenili dodavanja u 62. minutu, Brazilac je razmišljao da li da centrira ili šutira iskosa sa desne strane, u deliću sekunde odlučio se za ovo drugo i lopta je prošla kroz noge Ruljiju. Malo je falilo da ekspresno gosti izjednače, Dijaz je šutirao iz dobre pozicije, lopta je zakačila Albiola taman dovoljno da promeni smer i okrzne stativu.

To što nije uspeo u tom navratu uspeo je Kolumbijac u sledećem napadu. Ponovo je sve išlo po desnoj strani, centrirao je Aleksander Arnold ka Dijazu, zaspala je odbrana Viljareala i od 67. minuta rezultat je poravnat.

Domaćin je dotučen u 75. minutu. Keita je poslao loptu sa svoje polovine, Mane istrčao kontru, zaobišao Ruljija, dva puta bio spretniji od Fojta i zatresao mrežu. Mogli su Redsi do još kojeg gola, Viljareal je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Kapuea, ostalo je 2:3.