FudbalSrbija

Čukarički odmakao Vojvodini koja se ispromašivala protiv Radnika (VIDEO)

Još dve utakmice 23. kola Mozzart Bet Super lige odigrane danas.

Dobija Čukarički mečeve koje mora da dobije, pa je tako bilo i protiv Kolubare. Dve velike šanse u prvom poluvremenu nisu iskoristili ali im je za drugo posao bio olakšan crvenim kartonom Simovića. Strpljivo su Brđani gradili napade i dočekali vođstvo u 60. minutu. Lučić je na malom prostoru napravio nekoliko driblinga i spakovao sve Tomoviću.

Vodeći gol dao je krila Čukaričkom, krenuli su u ofanzivu, po drugi. Četiri šanse imao je Badamosi, kod prve je posle kornera pogodio stativu, četvrta je bila najbolja, promašio je zicer. Ofanziva je krunisana u 74. minutu, Tošić je centrirao sa leve strane, Stojanović je ostao sam na drugoj stativi dovoljno dugo da se namesti i dovrši posao. Konačnih 3:0 postavio je Ivanović u 83. minutu.

Uspeo je Radnik treće kolo zaredom da ostane neporažen, na psihološkom planu posebno znači što je izvukao bod na gostovanju Vojvodini. Sve je počelo kiksom Traorea, Makarić mu je oduzeo loptu i asistirao Danoskom za rano vođstvo. Relativno brzo se domaća ekipa trgla, Čumić je opasno pretio jednom, pa u 19. minutu posle kornera bio na pravom mestu da izjednači. Šta je sve promašila Vojvodina u drugom poluvremenu, teško je nabrojati, imali su čak i penal u samom finišu, Ranđelović je odbranio i sačuvao 1:1 Radniku.