FudbalSrbija

Čukarički preživeo Lučane, Napredak vezao dva trijumfa (VIDEO)

Tri utakmice 24. kola Mozzart Bet Super lige odigrane su danas.

Težak teren u Lučanima nije sprečio Mladost i Čukarički da nam prikažu zanimljiv fudbal i opasne napade. U prvom poluvremenu gosti su bili opasniji, posle kornera sa leve strane i udarca Badamosija uspeo je Samčović da odbije loptu na prečku, pred kraj poluvremena projektil Sisoka prebacio je preko iste.

Nije se Mladost povukla, još agresivnije je napala i u 55. minutu se izborila za jedanaesterac, na njihovu žalost Belić je pročitao gde će Jojić šutirati. Taj penal kao da je probudio Čukarički, krenuli su u novu ofanzivu ali Badamosi i Tomović nisu uspeli da iskoriste dobre prilike. Malo je falilo da to kazni Radivojević na drugoj strani, nakon kornera sa desne strane je gađao levu, imao je sreće ukopani Belić da lopta završi tik uz stativu. Meč je rešen minut pre kraja regularnog dela igre, idelan centaršut Docića pretvorio je Stojanović u pogodak vredan tri boda – 0:1.

Dobro je počeo Dragan Perišić na klupi Napretka, sa dve pobede, sada i na gostovanju Mladosti GAT koju su poslali na poslednju poziciju. Gosti su agresivnije ušli u meč na Karađorđu i posle nešto više od devet minuta i poveli, nakon kornera i odbitka Jovanović je poslao strelu sa distance koja je završila u mreži. Napredak je kontrolisao prvo poluvreme, u drugom je utakmica dobila na dinamici. Predvođena Petrićem, gostujuća ekipa je izdržala ofanzivu Novosađana, potom preuzela ponovo kontrolu ali je Čečarić propustio tri prilike da ranije reši meč, uključujući i situaciju kada je prečka spasila domaćina – 0:1.

Prekinuo je Spartak uspon Novog Pazara i domogao se pobede na koju su čekali još od gostovanja u Humskoj u prvoj trećini novembra. Prvi su zapretili gosti, preko Mijića iz slobodnog udarca, zatim su Golubovi počelida prete zaključno sa preciznim udarcem Bijelovića za vođstvo na polovini igre u prvom poluvremenu. Svesno ili ne, potom su posed i inicijativa prepušteni Pazarcima, Dubljanić odbranama čuva prednost, U finišu je Spartak postao sve opasniji, zaključno sa kontrom u 86. minutu kada je Srećković prelomio meč – 2:0.