FudbalLiga konferencija

Dambrauskas: Želimo doneti nešto iz Španije, stvarno verujem da je sve moguće

Splitski Hajduk izgubio je minimalnim rezultatom na gostovanju Vitoriji Gimaraeš ali je zahvaljujući pobedi na Poljudu izborio plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencije.

– Znali smo da će biti jako teško i baš je bila takva utakmica. Imamo iskusne igrače, ali neiskusnu ekipu. Ovo je prvi put da ova ekipa zajedno igra u Evropi, Vitorija je jako dobra, tehnička ekipa, vrlo mlada. Nama fali šest, sedam takvih utakmica svake sezone. Pokazali smo da smo pripremljeni, ali kad je utakmica počela, mislim da dosta igrača nije moglo pokazati najbolje. Jako sam srećan što smo prošli, ovo su bile utakmice protiv jako teškog protivnika. Nije lako biti pripremljen kad ni iz čega primiš gol, ali analizirali smo te trenutke. Danas se to dogodilo, nije nam prvi put. Ali drago mi je da je to bio jedini gol koji smo primili, Vitorija je dobra, posebno prema golu, ona nas je učinila takvima kakvi smo bili danas. Posebno u drugom delu preuzela je inicijativu i nije bilo lako ići napred. Mislim da smo imali jako dobru priliku u prvom poluvremenu i još jednu u drugom, ali to je bilo to. To nije dovoljno, sigurno.

Sledi još teži zadatak jer će protivnik u poslednjem krugu kvalifikacija biti Viljareal.

– Viljareal? Ako ste trener, ne možete reći da je nešto nemoguće. Ovaj klub je istorijski, puno je takvih pobeda imao u prošlosti. Ne možemo otići tamo i samo se slikati za Instagram. Idemo igrati. Želimo doneti nešto iz Španije, stvarno verujem da je sve moguće.

Autor: K.S.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Povezane vesti

Pogledaj takodje..
Close
Back to top button
Admiral Bet