EvroligaKošarka

Defanzivna klinika Fenerbahčea, Real nemoćan u Istanbulu

Đorđevićeva ekipa iskontrolisala vodeći tim Evrolige u odloženoj utakmici 18. kola – 66:51 (19:8, 8:9, 21:13, 18:21).

Zahvaljujući trojkama Ljulja, Real je bolje otvorio meč, poveo sa 2:8 i tu stao. Tačnije Fenerbahče nije dozvolio Blankosima ni da pogledaju koš više od osam minuta pa iako ni domaći nisu briljirali, štaviše u drugoj četvrtini izgledali su podjednako napadački impotentno, na veliki odmor su poneli dvocifrenu prednost – 27:17.

Pronašao je domaćin ritam, istovremeno nije dozvolio rivalu da se razmaše, posle Gudurićeva četiri poena na koje su se na zatvaranju treće deonice nadovezali Polonara i Henri utisak je bio da Real nema šta da traži u Istanbulu večeras. Živnuli su Blankosi u poslednjem kvartalu, nije bilo ni nagoveštaja da će im Đorđevićeva ekipa dozvoliti da makar pomisle da se vrate u meč.

Gudurić je sa 12 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, po deset su ubacili Mahmutoglu i Pjer s tim da je ovaj drugi dodao na to i osam skokova. Na drugoj stran Tavares je ubacio 14 poena uz devet skokova. Ljulj je postigao 12.