ATPTenisVESTI DANA

Đoković furiozno do četvrtfinala Australijan opena

Srpski teniser Novak Đoković deklasirao je australijskog tenisera Aleksa De Minora 3:0 u setovima (6-2, 6-1, 6-2) za nešto više od dva sata igre i tako obezbedio plasman u četvrtfinale Australijan opena.

Prvi set je bio interesantan samo do rezultata 2:2. Đoković je pojačao ritam i za nešto više od 15 minuta osvojio četiri gema i stigao do 6:2. Đoković je nastavio sa odličnom igrom na startu drugog seta, te je gem protivniku dopustio tek nakon vođstva od 5:0. Poslednji set Novak je otvorio brejkom, koji je zatim potvrdio svojim servisom i meč mirno priveo kraju.

Srpski teniser će u sredu u četvrtfinalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova, koji je jutros savladao Danca Holgera Runea 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11:9). Srpski i ruski teniser odigrali su tri meča u karijeri, a Đoković vodi 2:1 u pobedama.