ATPTenis

Đoković siguran protiv Molčana, Krajinović obezbedio napredak na listi

Uspešan dan za naše na Rolan Garosu u muškoj konkurenciji.

Pribojavao se ovog meča sa novim učenikom Marijana Vajde, međutim, Novak Đoković je bez većih problema izašao na kraj sa Aleksom Molčanom – 3:0 (6:2, 6:3, 7:6). Silovito je srpski teniser odigrao prvi set, posebno na svoj servis, ne ostavljajući šanse Slovaku da razmišlja o iznenađenju. Nastavio je Đoković sa sigurnom igrom i u drugom, lovio brejk koji bi mu dao zalet, ulovio ga i u nastavku sigurnom igrom obezbedio dve set lopte, te duplirao vođstvo. Tek kad je došao blizu poraza Molčan je zaigrao agresvnije, gledali smo dva duga gema koji su završeni po jednim brejkom na obe strane, treći set uveden je u taj-brejk u kome je do izražaja došao kvalitet i iskustvo Đokovića.

Uspešan je danas bio i Filip Krajinović koji je savladao Borna Goju rezultatom 1:3 (6:7, 2:6, 7:5, 1:6). Propustio je srpski teniser tri šanse za rani brejk, u ostatku prvog perioda gledali smo igru nerava zaključno sa taj-brejkom u kome je Hrvat u ključnom trenutku popustio s koncentracijom. Na krilima ovako dobijenog prvog seta Krajinović je bio izvanredan u drugom, potpuno je kontrolisao dešavanja na terenu. Propustio je priliku da ranije reši sve, pritisak Hrvata u finišu trećeg i na početku četvrtog seta doneo je tek mali produžetak meča, pobeda je otišla Krajinoviću koji je sebi ovim trijumfom obezbedio ulazak u top 50 na ATP listi.