Domaći teren presudio, Borac i naredne sezone deo elite

Razbijen Helios u Čačku, moraće da sačeka drugu priliku za AdmiralBet ABA ligu – 97:67 (22:19, 14:13, 36:9, 25:26).

Od dobrog uvoda Boldvina i Hejla domaćin je u blagom vođstvu, sastav iz Domžala je odigrao egal prvu četvrtinu ali je uglavnom bio u blagom zaostatku, samo jednom je rezultat bio poravnat u prvih deset minuta. Stegao je Borac odbranu dodatno na kraju uvodne deonice, oborio ritam, udaljio protivnika od koša. Ni oni nisu blistali napadački, ali su imali dva niza poena, Todorovićevo zakucavanje posle ukradene odvelo ih je na prvu dvocifrenu prednost. Prodisao je Helios u završnici poluvremena, prekinuo napadačku agoniju, pronašao šut spolja i vratio se u život – 36:32.

Rešio je Borac da u trećoj četvrtini reprizira drugu i to u još većoj meri. Ponovo su gosti u napadačkoj agoniji, Novakovićeva trojka najavila je niz od Hejlovih četiri, omaleni plej je dodao dva bacanja, pa još jednu trojku, ponovo je Helios previše dugo na samo jednom košu i tu je već bilo kristalno jasno da čačanska publika može da slavi. Završnica treće i četvrta četvrtina bile su samo formalnost, Dejan Mijatović i njegovi košarkaši ostaju deo elite i naredne sezone.

Igrač sezone je i igrač utakmice, Hejl je ubacio 30 poena, Boldvin se nadovezao sa 24. Kod gostiju se izdvojio Luk sa 17 poena uz po šest skokova i asistencija.