Drama i u Baru, Mihailović ponovo fenomenalan!

Mornar umalo napravio od gotovog veresiju protiv Zadra – 86:84 (31:15, 21:23, 15:17, 19:29).

Videlo se da je domaći sastav rasterećen, posle izjednačenog početka Barani su proto zatrpali koš rivala. Probudio se Zadar u drugoj četvrtini ali to nije bilo dovoljno da čak i nešto previše upristoje zaostatak posle onakve prve – 52:38.

U trećem kvartalu delovalo je da su se obe ekipe ispucale, oboren je ritam ali sve u svemu Mornar je bez problema u takvom razvoju situacije održavao rezultatsku distancu. Šta se desilo u poslednjih nekoliko minuta teško je objasniti tek Zadrani su brzopotezno anulirali dvocifreni zaostatak i na šest sekundi do kraja Karter je trojkom primakao svoj tim na poen zaostatka. Brzinski je faulirao Mihailovića, ovaj pogađa prvo, maši drugo bacanje i dva boda ostaju u Baru.

I u ovom kolu je Mihailović imao nestvaran učinak, 29 poena i devet asistencija, drugi najefikasniji u timu Mornara bio je Lazić sa 13 poena. Kod gostiju po 19 poena su postigli Junaković i Tompson s tim da je ovaj drugi dodao i sedam skokova.