EvroligaKošarka

Drama u Barseloni, Olimpija se na teren vratila pobedom!

Gosti trijumfovali rezultatom 73:75 (14:14, 14:20, 26:13, 19:28).

Prva četvrtina je bila kako i rezultat kaže, tvrda i neefikasna. Nastavili su rivali da se smenjuju u vođstvu i drugoj čiji je finiš pripao ipak gostima iz Milana – 28:34.

Hol otvara treću deonicu pogotkom na šta Barselona odgovara serijom 10:0, raspucao se Kjurik u nastavku, saigrači ispratili pa se činilo da je momentum potpuno na strani domaćina. Nisu tako mislili Mesinini puleni, vratili su meč u egal, gledali smo izuzetnu košarku pogotovo u završnici kada su na obe strane pogađali u kritičnim momentima. Tragičar je mogao da bude Meli koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje na pet sekundi do kraja, srećom po njega poslednji pokušaj Laprovitole nije bio uspešan.

Manekene su predvodili Rodrigez sa 18 i Dilejni sa 15 poena. Najefikasniji u domaćem timu bio je Kjurik sa 22 poena, Mirotić je ubacio 18.