EvroligaKošarka

Drama u Tel Avivu, Real promašio tri šuta za pobedu!

Makabi čuva poziciju među osam najboljih – 75:74 (20:21, 21:23, 18:22, 16:8).

Smenjivali su se rivali u vođstvu maltene celo prvo poluvreme. Niko nije uspevao da se domogne iole značajnije prednosti, kao da je to naslutilo da će meč morati da se reši igrom živaca u triler završnici – 41:44.

Prvo veće vođstvo bilo je Realovih plus devet krajem treće četvrtine pre nego što je Naneli prekinuo jedan nalet gostiju. Mučio se Makabi da stigne rivala da bi Real ušao u napadački prazan hod koji ih je posledično i koštao poraza u Izraelu.

Poslednjih šest i po minuta Lasova ekipa nije mogla da poentira iz igre, tek dva poena došla su sa linije za slobodna bacanja na pet minuta i 41 sekundu do kraja. Od tog momenta potpuno promračenje Reala koji je imao devet poena prednosti, Makabi je napravio seriju 10:0, šest vezanih poena Evansa, pogodak Vilisa pa bacanja Vilbekina na 37 sekundi do završetka utakmice. Ertel je promašio šut za pobedu, sledi ofanzivni skok pa promašaj Ljulja, nova uhvaćena lopta i promašaj Jabuselea za veliko slavlje u Tel Avivu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Evans sa 19 poena, Naneli je ubacio 14 uz osam skokova. Kod gostiju Jabusele je postigao 14 poena uz sedam skokova, Porije je ubacio poen manje.