Drama u Zadru, domaćin naneo peti uzastopni poraz Panterima

Zadrani kaznili lošu formu rivala – 83:80 (25:18, 24:22, 15:21, 19:19).

Na pet uvodnih poena Zadra gosti su odgovorili serijom 7:0, izjednačen početak sve dok svojom serijom Anzulovićeva ekipa nije preuzela primat. Konstatno smo gledali preokrete, u naletima su jedna ili druga ekipa preuzimale vođstvo, Zadar je na krilima Junakovića mnogo bolje odigrao finiš poluvremena – 49:40.

Junaković i Tompson su na početku drugog poluvremena doneli pa zatim i održavali dvocifreni plus, FMP se nije predao, u nastavku su se vratili u egal. Bilo je jasno da će utakmica ući u neizvesnu završnicu, na 46 sekundi do kraja Radonjić je pogodio trojku za vođstvo gostiju. Stepanović je izblokirao Drežnjaka ali ovaj kupi tu loptu i vraća minimalni plus. Šaranović maši trojku na sedam sekundi do kraja, Junaković sa linije penala overava pobedu Zadra.

Junaković je sa 22 poena, šest asistencija i četiri ukradene lopte junak pobede, Karter je pomogao sa 14 poena, Tompson je postigao jedan manje uz devet skokova. Izungu je postigao 14 poena kod gostiju, po 13 uz po šest skokova Radonjić i Tasić.