EngleskaFudbal

Dupli razlog za slavlje Tobdžija, Svrake ne može niko da zaustavi! (VIDEO)

Osam utakmica 16. kola Premijer lige je odigrano juče.

Na pauzu Arsenal ide kao prvoplasirani tim. Dodatno motivisani vestima sa Etihada, Artetini momci nisu dozvolili iznenađenje na Molinou nego su posrnuli Vulverhempton zakucali za poslednje mesto na tabeli. Sem jedne šanse domaćina, Tobdžije su kontrolisale meč i na vreme ga i rešile. Prvo je u 55. minutu Viera nabacio loptu Edegardu koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu, potom je kapiten Arsenala bio na pravom mestu da u 75. minutu smesti jedan odbitak tamo gde je želeo, dovoljno za trijumf koji sjajnu polusezonu čini još lepšom – 0:2.

Razlog za duplo slavlje na Emirejtsu je taj što je Mančester Siti poražen na svom stadionu od Brentforda. Nije se proslavila odbrana Građana u 16. minutu, Raja je izveo slobodan udarac sa svoje polovine, duga lopta se odbila na glavu Toniju koji je prebacio Edersona. Uspeo je domaćin da u zadnji čas na pauzu ode u egalu, korner sa desne strane, lopta je završila na levoj odakle je Foden zakucao pod prečku. Istakao se Raja sa tri odbrane u nastavku, jednom je i Ederson izašao kao pobednik iz duela sa Tonijem, međutim, hladan tuš na Etihadu usledio je u osmom minutu nadoknade, sevnula je kontra Brentforda tri na dva, pristigli su još neki fudbaleri Sitija ali nije bilo pomoći, Dasilva je asistent a egzekutor ponovo Toni – 1:2.

U potpuno različitom raspoloženju idu Njukasl i Čelsi na pauzu. Svrake su bez poraza od poslednjeg dana avgusta, u nizu od pet pobeda i na trećoj poziciji, Plavci bez ligaškog trijumfa od sredine oktobra i sa tri uzastopna poraza. Sve to zaključno sa njihovim direktnim duelom na Sent Džejms parku koji je rešila strela Viloka u 67. minutu – 1:0.

Ponovo nam je Lids priredio fudbalsku ludnicu, ovoga puta uz pomoć Totenhema. Paunovi su poveli na Vajt Hart Lejnu posle deset minuta igre, Samervil je iskoristio nekako letargičnu reakciju odbrane domaćina. Pevci su izjednačili u 25. minutu, Kejn se pokazao kao najspretniji u protivničkom šesnaestercu posle kornera sa desne strane. Gosti su na pauzu ipak otišli sa prednošću pošto je protivnička odbrana pred sam kraj poluvremena ponovo loše reagovala i omogućila Rodrigu da savlada Lorisa.

Šest minuta igre u nastavku je trebalo Totenhemu da ponovo izjednači, Kristensen je dobro reagovao pred svojim golom, na njegovu i nesreću saigrača lopta se namestila Dejvisu na odbitak, njegov udarac je bio dovoljno jak da Melije i Kristensen nisu uspeli zajedničkim snagama da spreče pogodak. Uzbuđenja se nastavljaju i od 76. minuta Lids ponovo vodi, oduzeta lopta na sredini terena, Roka je brzo prosleđuje ka Rodrigu koji efektivno koristi prostor koji mu se ukazao.

Sada je domaćinu trebalo pet minuta za novo izjednačenje, ponovo odbitak i ovoga puta Bentankur. Nisu se Paunovi oporavili od trećeg gola a primili su brzo i četvrti, sve su perfektno odradili Kejn i Kuluševski a završio Bentankur. Uz drugi žuti karton za Adamsa koji je ubrzo usledio, nisu gosti imali snage da se vrate, ostalo je 4:3.

Pokvario je Liverpul debi novom treneru Sautemptona a sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Rano su poveli Redsi, Robertson je izveo slobodan udarac sa desne strane a Firmino iako okrenut leđima sa 13 metara lukavo gađao glavom i prevario Bazunua. Brzo su izjednačili Sveci, na sličan način, njihov slobodnjak je sa leve strane, izvođač i asistent je Vord-Prauz a strelac Adams.

Pritisak Liverpula se isplatio u 21. minutu, mučila se odbrana Sautemptona, popustila u trenutku kada je Eliot prebacio loptom, istu je sa peterca Nunjez prosledio u gol. Tri minuta pre kraja poluvremena Nunjez je postavio, ispostaviće se, konačnih 3:1, odlično je reagovao na Robertsonov oštar centaršut po zemlji.

Konačno je Notingem posle dužeg vremena pobegao sa dna zahvaljajujući minimalnom trijumfu nad Kristal Palasom. Gol vredan tri boda postigao je Gibs-Vajt u 54. minutu kada je jedan odbitak posle odbrane Guaite vratio u mrežu. Možda bi sve otišlo u drugom pravcu da je Zaha realizovao jedanaesterac u poznoj fazi prvog poluvremena umesto što je promašio okvir gola.

Ne ide nikako Vest Hemu u ligaškim utakmicama pa im pauza dolazi kao poručena posle tri vezana poraza i naslućene borbe za opstanak prema do sada prikazanom. Odmakao se Lester ka sredini tabele a ka tome ga je usmerio Medison kada je poslao loptu pod prečku za rano vođstvo.

Izdržale su Lisice kasnije nalete domaćina a nije ih poremetilo ni to što je Fabijanski odbranio penal Tilemansu u smiraj prvog dela igre. Dileme oko pobednika ovog duela razrešio je Barns u 78. minutu na odlično dodavanje Pereza – 0:2.

Bornmut je svoju crnu seriju prekinuo ubedljivim tirjumfom protiv Evertona na Vitalitiju. Ne baš najbolja reakcija Pikforda u 18. minutu posle udarca Solankea omogućila je Tavernijeu da domaćina dovede u vođstvo. Sedam minuta kasnije Tavernije je bio u ulozi asistenta, glavom je poslao loptu ka gol liniji a Mur je prebacio iza nje. Goste je dokrajčio Entoni u 69. minutu – 3:0.