EvroligaKošarka

Dva produžetka u Kneževini i trijumf Kraljevskog kluba

Lasova ekipa dobila igru živaca – 84:90 (18:16, 16:19, 23:21, 9:10, 9:9, 9:15).

Na pet uvodnih poena Reala domaći tim je odgovorio serijom 9:0 i imao blagu inicijativu do kraja prve četvrtine. Bejkon je uz pomoć Dialoa odveo Monako na plus osam, Ljulj je sprečio rivala da se odlepi pa su se ekipe smenjivale u vođstvu sve do odlaska na veliki odmor – 34:35.

Utakmica je dobila na ritmu u trećoj deonici, Real je prvi pronašao ritam, šut sa distance pre svega Jabuselea i Ertela doneo je sada devet poena plusa gostima da bi sam finiš ovog perioda protekao u znaku Anđušića. Srpski košarkaš ubacio je osam vezanih poena, Tomas je kompletirao seriju 10:0 za preokret – 57:56.

Četvrta četvrtina bila je sušta suprotnost. Napadačka agonija oba rivala, na nešto više od minut do kraja Fernandez je pogodio trojku pa smo gledali seriju promašaja, Dialo na jednoj strani, Jabusele na drugoj pa Bejkon nije uspeo da donese pobedu, ušlo se u produžetke – 66:66.

Ništa se nije promenilo u dodatnih pet minuta, borba za svaki poen, Monako je u jednom trenutku stekao pet poena prednosti što su anulirali Porije i Tavares. Domaći su ponovo imali napad za pobedu, Tavares je izblokirao Džejmsa – 75:75.

Kao da je klonula Obradovićeva ekipa nakon dve propuštene šanse. Dek i Tejlor su dali zalet Realu, više nije bilo povratka za Monako, upravo je pomenuti Argentinac bio ključna figura da se prelomi ova borba – 84:90.

Što se tiče statistike, Lasovu ekipu predvodila je trojka Jabusele (18 poena i deset skokova), Porije (deset poena i 14 skokova), Ertel (deset poena, devet asistencija). Bejkon i Dialo ubacili su po 19 poena kod domaćih, Anđušić je postigao 14.