Dva različita poluvremena u Splitu, SC Derbi se vratio iz minus 17

Žakeljevi momci se vraćaju sa dva vezana gostovanja uzdignute glave – 82:85 (22:14, 29:20, 14:22, 17:29).

Ni slutilo nije na takav ishod kada je domaćin otvorio meč sa 6:0 pa poveo sa 10:2, nastavio u istom ritmu i do dvocifrenog plusa koji bez većeg problema drže. Povremeno tek SC Derbi je umeo da nagrize taj minus, ipak, poluvreme za zaborav, kako je odmicalo, tako su sve više izgledali kao razbijena vojska – 51:34.

Dugo Split drži rezultatsku distancu i veliku prednost, na prvu seriju gostiju Subotić traži tajm-aut. Mavra održava svoj tim u dvocifrenom plusu ali je definitivno bilo jasno da se SC Derbi probudio što je potvrdio i Megi sa dve trojke pred treću pauzu. Nisu Splićani ozbiljno shvatili to upozorenje, Megiju se pridružio Džekson i Studenti su na minus pet posle nešto više od dva minuta igre u poslednjem kvartalu. Nema Split rešenje za svoj napad a ni za Džeksona u odbrani, omaleni plej je vratio konačno goste u egal na minut i po do kraja, potom i u vođstvo. Ne može domaćin ništa da pogodi skoro dva minuta, pa ni Šorter oba bacanja na devet sekundi do kraja, Tasić je ubacio oba svoja, Mavra i Šorter nisu mogli da pogode šuteve za tri koji bi značili produžetak.

Heroj pobede SC Derbija je Džekson sa 22 poena i šest asistencija, Megi je dodao 18 poena, šest trojki. Dva igrača su upisala dabl-dabl u ekipi Splita, sjajni Saliven 26 poena i deset skokova, Mavra 20 poena i 11 asistencija.