EvroligaKošarka

Efes na svom trećem uzastopnom fajnal-foru

Aktuelni šampion braniće titulu u Beogradu nakon treće pobede nad Olimpijom – 75:70 (19:11, 23:32, 20:15, 13:12).

Sve je počelo na željeni način za domaćina, Pleis je uz pomoć Moermana uveo tim u meč serijom 8:0, uključili su se Micić i ostali pa se činilo da će Oimpija rano položiti oružje. Taj utisak se pokazao netačnim, Datome je razmrdao Manekene, uključili su se Hol i Hajns, koš Efesa je zatrpan u nastavku prvog poluvremena – 42:43.

Pleis i Micić pre svega vratili su domaćina u život, energetski pa zatim i rezultatski. Nije se predala Olimpija, poslednji kvartal otvoren je serijom 8:0 i do kraja smo gledali rezultatsku klackalicu da bi se u penal završnici bolje snašao Efes.

Bez sumnje prve violine u pobedničkom sastavu bili su Pleis sa 25 poena i šest skokova te Micić sa 20 poena, pet skokova i četiri asistencije. Kod gostiju izdvojio se Datome sa 21 poenom.