EvroligaKošarka

Efesu moskovska drama, Alba razmontirala Uniks

Real nastavio da ređa pobede, nakon velikog preokreta.

Možda i najbolji meč ovog kola odigrali su CSKA i Efes – 97:99 (16:23, 25:21, 23:13, 22:29, 11:13). Svega je bilo u derbiju večeri, borbe, poena, preokreta, sve što bi košarkaški sladokusci poželeli. Ekipe su se smenjivale u naletima, Gosti su bolje počeli, u ranoj fazi susreta stekli dvocifrenu prednost, trgli su se Armejci, sprečili rivala da se odlepi a zatim preokrenuli meč u svoju korist. Efes je četvrtu četvrtinu otvorio serijom 8:0, egal do samog kraja kada je Heket pogodio trojku uz faul, Micić izjednačio u poslednjem napadu svog tima ostaviviši vremena tek za jedan brzinski pokušaj Klejburna koji nije bio uspešan. Ušlo se u produžetke gde je čovek odluke bio Buboa što trojkama što bacanjima na dve sekunde do kraja.

Možda i najlošiju partiju sezone odigrao je Uniks na gostovanju Albi – 81:53 (16:11, 20:15, 20:9, 25:18). Nisu briljirali ni domaći u prvoj četvrtini ali su Perasovićevi puleni izgledali katastrofalno. Alba je početkom druge stekla dvocifrenu prednost koju više nije ispuštala, u trećoj je Uniks i nepovratno potonuo.

Pobede je nastavio da ređa Real, najnovija nad Olimpijakosom – 75:67 (10:15, 14:23, 26:13, 25:15). Katastrofalno izdanje Lasove ekipe crveno-beli iskoristili su za plus 14 na poluvremenu. Trgli su se Blankosi u nastavku, nametnuli ritam koji je samleo rivala i preokreno tok utakmice do kraja treće deonice.

CSKA – Efes 97:99 (Heket 31, Grigonis 20 – Larkin 26, 9as, Buboa 22, 6sk, Micić 16, 6as)

Alba – Uniks 81:53 (Lo 16, Smit 14 – Lorenco Braun 12, Džekiri 10, 11sk)

Real Madrid – Olimpijakos 75:67 (Ertel 20, Tavares 11, 9sk, Jabusele 11, 9sk – Vezenkov 16, 6sk, Dorsi 13)