Efikasan meč na otvaranju kola, FMP odneo bodove iz Splita

Domaćin ostao praznih šaka – 92:95 (26:19, 12:19, 23:29, 30:28).

Izundu je posle ofanzivnog skoka postigao prve poene na meču, Split je potom napravio seriju 8:0. Raspoložen je kao po običaju za igru bio Mavra, zatvoreni su spoljni igrači gostiju u ranoj fazi utakmice, onda kad je Frejzer došao do daha minus je obrisan. Mavra i Nelson potrudili su se da domaćin povrati vođstvo do prve pauze. Nelsonovo zakucavanje za plus devet rezultiralo je Stefanovićevim tajm-autom brzo po povratku na teren. Stegao je FMP odbranu, vratio se u egal, na kratko je Split ponovo odmakao na plus šest ali je ponovo prednost i ispustio – 38:38.

Prva dva napada gostiju u drugom poluvremenu završila su se pogocima Manojlovića i Stepanovića, od tog trenutka Subotićev tim je u konstantnom zaostatku. Istina, prednost FMP-a nikad nije bila visoka ali treba reći da je samo jednom, na kratko, bilo nerešeno, skoro 20 minuta vođstva za gostiju koji su se očigledno bolje snašli u ritmu utakmice na veliki broj poena. Trojka Valinskasa za plus sedam na ulasku u poslednji minut označila je kraj nada domaćina.

Manojlović je sa 18 poena bio najefikasniji među Panterima, Frejzer je postigao jedan manje ali uz šest asistencija. Nelson sa 28 poena predvodi listu strelaca u redovima domaćina, poen manje ubacio je Šorter uz devet skokova.

Izuzetno veliki izazov čeka FMP u narednom kolu, pokušaj da ostane maksimalan na svom terenu u trenutku kad u goste dolazi Crvena zvezda. Split je povezao dva poraza, potrudiće se da ne uđe u niz istih na gostovanju u Laktašima.