FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Enfild morao da se pokloni Kralju, Napoli osvojio Frankfurt! (VIDEO)

Devet golova u dve utakmice osmine finala Lige šampiona večeras.

Ko je mogao da sluti u ovakvom ishodu posle 15 minuta igre kada je Liverpul stekao dva gola prednosti protiv Reala? Prelep pas poslao je Salah kroz odbranu, još lepša egzekucija Nunjeza otvorila je meč na idealan način. Šta tek reći onda kada je velika greška Kurtoe omogućila Salahu da duplira vođstvo.

Nije dugo trebalo Blankosima da se oporave od početnog šoka. Za to je najzaslužniji Vinisijus, u 21. minutu razmenio je pasove sa Benzemom na levoj strani i milimetarski preciznim udarcem pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani gola.

Pomenuta greška Kurtoe neće se pamtiti sa ovog meča toliko, za to je zaslužan Alison. Golman Liverpula napucao je Vinisijusa u 36. minutu i time poravnao rezultat.

Na startu drugog poluvremena novi hladan tuš na Enfildu. Modrić je izveo slobodan udarac sa leve strane, oštro je centrirao, Militao preusmerio loptu u gol.

Domaćin je bačen na konopce u 55. minutu. Prelako su kombinovali Rodrigo i Benzema na ulasku u šesnaesterac, udarac Realovog kapitena uz pomoć odbitka završio je iza Alisonovih leđa.

Tu nije bio kraj košmaru Liverpula. Kontra u 67. minutu jeste usporila, ispostavilo se da je to bilo još bolnije po odbranu domaćina, Benzema se poigrao sa njima i dokrajčio ih – 2:5.

Nije bio toliko Napoli ubedljiv u Frankfurtu ali jeste nadigrao Ajntraht, zaslužio i više od dva gola prednosti pred revanš. Odbrane Trapa, uključujući i penal Kvaracheliji u 36. minutu samo su bile odlaganje neizbežnog. Da li je odbrana Orlova podbacila ili su Napolitanci bili prosto previše jaki, tek ubrzo je pukla ponovo i Lozano je spakovao zicer Osimenu za vođstvo. Čuva Trap i dalje svoj tim koliko-toliko u životu, gostima je zadatak olakšan od 58. minuta kada je crveni karton zaradio Kolo Muani. Motivisani Kvarachelija silno je želeo da se iskupi za promašeni penal i to mu je uspelo u 65. minutu, asistirao je Di Lorencu za, ispostaviće se, konačnih 0:2.