FudbalLiga konferencija

Evropske nade Vojvodine srušile se na prvom koraku

Duplom pobedom APOEL se plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija – 1:2 (1:1).

Mora se reći da smo očekivali veći pritisak od domaćina, skoro pola sata nije bilo ozbiljnijih dešavanja, to je svakako više odgovaralo APOEL-u. Jedina situacija vredna pomena u tom periodu bio je volej Vilsona koji je prohujao pored stative. Posle 27 minuta ne baš kvalitetnog fudbala uzbuđenje je došlo onako kako mu se nismo nadali, akcija gostiju po levoj strani, povratna lopta na ivicu kaznenog prostora, milimetarski precizan udarac Sarfa levicom za vođstvo.

Mogla je Vojvodina nenadano ekspresno da izjednači, jedna poprilično lagodna intervencija u najavi, umesto toga Krespo je pogrešio, lopta je došla do Čumića, zalomio je čuvara, došao pred peterac i šutirao u Beleca. Ta šansa bila je najava pritiska krunisanog u 37. minutu. Lepo su kombinovali Zukić i Čumić na levoj strani kaznenog prostora, dobio je Zukić povratnu od svog kapitena pred peterac i pogodio za izjednačenje. Na krilima tog timskog samopouzdanja raspalio je Crnomarković sa distance i stavio Beleca na muke. Do kraja poluvremena videli smo još jednu dobru akciju domaćina i udarac Zukića, precizan ali ne toliko jak, Belec ponovo brani.

Rana faza drugog poluvremena ličila je na ranu fazu prvog, bezidejnaVojvodina i APOEL kome odgovara miran tok utakmice, sa povremenim pritiskom. Iz jedne kontre za koju se činilo da propada izrodio se penal za goste, odbila se lopta i pogodila Traorea u ruku. Efrem je u 74. minutu bio neumoljiv sa bele tačke, time i prelomio utakmicu. Batakova ekipa nije imala snage čak ni da izbegne poraz, sem jednog opasnijeg pokušaja Zukića, nismo mnogo toga videli u završnici utakmice.