EvroligaKošarka

Fenerbahče osvojio Milano, ubedljive pobede Bajerna i Barselone

Pored Zvezdine, još tri utakmice 25. kola Evrolige odigrane večeras.

Na neki način iznenađenje je pobeda Fenerbahčea u Milanu – 60:71 (12:18, 22:25, 17:11, 9:17). Meč je sporo počeo, dva i po minuta se čekalo na prve poene koje su postigli Henri na jednoj pa Meli na drugoj strani. U ranoj fazi je bilo jasno da će ovo biti utakmica na manji broj poena ali i da upravo Đorđevićevoj ekipi to odgovara. Plus devet na poluvremenu, Olimpija se na kratko vratila ali nije bilo energije za preokret, gosti su držali utakmicu u svojim rukama na krilima još jedne sjajne partije Marka Gudurića.

U jednom meču sa sličnim ritmom Bajern je upisao ubedljiv trijumf nad Makabijem – 70:52 (13:16, 17:13, 19:12, 21:11). Gosti su bili bolji u uvodu duela, trebalo je vremena Trinkijerijevom timu da pronađe nekakav ritam. To im je pošlo za rukom u nastavku, nisu briljirali napadački ali to što su Makabi ostavili na samo 52 postignuta poena dok su u svojim redovima imali samo jednog dvocifrenog igrača govori o tome kako je ovde izvojevana pobeda.

Barselona je opravdala ulogu favorita u duelu sa Panatinaikosom – 86:60 (17:15, 28:10, 18:17, 23:18). Trebalo je malo vremena Kataloncima da uhvate zalet, kad se to desilo, utakmica je prelomljena do poluvremena. Nije bilo povratka za Zelene, domaći sastav je bez problema kontrolisao ostatak susreta.

Olimpija – Fenerbahče 60:71 (Bentil 12, Dilejni 11 – Gudurić 17, 6as, Boker 14, 8sk)

Bajern – Makabi 70:52 (Volden 13, Lučić 9 – Vilbekin 20)

Barselona – Panatinaikos 86:60 (Hejs-Dejvis 14, Liman 12, 6sk – Papađanis 18, Mejkon 12)