KošarkaOstale lige

Fenerbahče uzvratio brejk i došao na korak do finala

Đorđevićeva ekipa savladala Darušafaku u gostima i sada vodi 2:1 u polufinalnoj seriji – 69:73 (14:20, 21:20, 13:18, 21:15).

Oporavio se Fenerbahče od poraza u prethodnom duelu, trgao se, konsolidovao, sjajno uveo u večerašnji i diktirao tempo od rane faze utakmice. Početkom druge četvrtine gosti su se prvi put domogli dvocifrene prednosti koju Darušafaka juri tokom ostatka poluvremena i pred odlazak na veliki odmor uspeva da prepolovi – 35:40.

Po povratku na teren domaćin je u boljem ritmu, uspeva po prvi put večeras da povede, međutim, slede crni minuti, katastrofalan period praznog hoda koji je Fenerbahče kaznio serijom 16:0. Nije se predala Darušafaka, vratila se u igru, gledali smo zanimljivu poslednju četvrtinu da bi nešto koncentrisaniji u samoj završnici bil gosti.

Do bitne pobede Fenerbahče je predvodio Gudurić sa učinkom od 12 poena, četiri asistencije i tri skoka, po deset poena dodali su De Kolo i Birsen. Najefikasniji u domaćem timu bio je Olaseni sa 15 poena.