EvroligaKošarkaVESTI DANA

Fenerov povratak iz ambisa i veliki preokret na krilima Gudurićeve sjajne partije

Ekipa uspela da slavi protiv Žalgirisa i bez odsutnog Saše Đorđevića – 73:67 (7:13, 17:17, 20:21, 29:16).

Ostaje pitanje da li je prvo poluvreme bilo teže za gledati ako ste navijač Fenerbahčea ili eventualno neutralni posmatrač koji je rešio da za ovaj četvrtak izabere baš ovaj duel. Katastrofalno izdanje domaćina, nisu bolji bili ni gosti iz Kaunasa, prelaznu ocenu im daje tek očajno napadačko izdanje rivala – 24:34.

Žalgiris je drugo poluvreme otvorio serijom 7:0 na krilima Blaževiča. Polonara prekida na kratko, slede trojke Kalnietisa i Lukošjunasa pa novi pogodak Baževiča za plus 16. Probudio se i raspucao Gudurić, pripomogli su i saigrač pa se Fenerbahče izvukao iz ambisa do kraja treće deonice.

Guduriću se pridružio Hazer, gosti se drže zahvaljujući šutu za tri poena. To je bilo kratkog dana, na krilima srpskog košarkaša domaćin je odigrao impresivnu četvrtinu i na kraju se bukvalno sa dna izdigao do pobede.

Gudurić je meč završio sa 19 poena uz pet asistencija, četiri skoka i tri ukradene, Hazer je dodao 13 poena. U ekipi Žalgirisa 16 poena uz sedam skokova imao je Uljanovas, poen manje postigao je Lukošjunas.