MuškiRukomet

Francuska nadmoćna, kraj za Srbiju

Orlovi se od Evropskog šampionata oprostili porazom od Trikolora – 29:25 (16:7).

Sve što su naši rukometaši uspeli večeras to je da se drže par uvodnih minuta. U trenutku kada Orbović maši zicer za vođstvo kao da je pao mrak na oči reprezentativcima Srbije, doduše, mora se reći da je to pre svega zasluga raspoloženih Francuza. Žerar je stavio rampu na svoj gol, saigrači vezali tri gola i time kao da su prelomili meč.

Pali su potpuno Orlovi, dozvolili rivalu seriju 7:0 i vođstvo od čak 11 golova razlike. Sa dva gola ga jesu okrnjili, u nastavku uspeli da dobiju poluvreme i poraz upristoje ali večerašnji utisak to baš i ne menja mnogo. Sa svim problemima koji su pratili ekipu, reklo bi se da je moglo tek za nijansu bolje na turniru, međutim, realnost je surova. Francuska ide dalje sa prvog mesta u grupi, Hrvatska sa drugog.

Nije pomoglo našima ni Cuparinih 11 odbrana, ni sedam golova Radivojevića. Fantastični Žerar završio je meč sa 13 odbrana, najefikasniji je bio Mae sa šest golova.