EngleskaFudbal

Garnačo današnji junak Junajteda, preokret Vile na Ameksu (VIDEO)

To bi bilo to što se tiče Premijer lige do zadnjih dana decembra kada se ponovo vraća na ekrane.

Zanimljivih uvodnih 15 minuta u duelu između Fulama i Mančester Junajteda. De Hea i Leno su se istakli po jednom intervencijom, potom se novi dobar napad gostiju završio golom, odbijen je pokušaj Fernandeša ali se lopta odbila ka drugoj stativi gde je Eriksen uklizao i poslao je u mrežu. Tri dobre šanse propustio je Junajted do kraja poluvremena, dve Marsijal, jednu Eriksen, potom je na početku drugog Leno zaustavio Elangu a Rašford odbitak poslao pored gola.

Nakon toga kreće period inicijative Fulama, u dva navrata je De Hea sačuvao svoj gol, kod trećeg je bio nemoćan, ostavljen je na milost i nemilost Džejmsu u 61. minutu. Sačuvao je De Hea svoj tim još jednom u egalu, na kraju su odneli sva tri boda sa Krejven kotidža. Pukla je odbrana Fulama u trećem minutu nadoknade, Eriksen je asistent, strelac za veliko slavlje Garnačo – 1:2.

Identičnim rezultatom slavila je Aston Vila na gostovanju Brajtonu. Domaćin je poveo posle četrdesetak sekundi, Mekalister je oteo loptu koju je Martinez namenio Luizu i poslao je iza njegovih leđa. Koji minut pre isteka polovine igre u prvom poluvremenu Dank je skrivio penal i omogućio Ingsu da izjednači. Luiz se iskupio tako što je u 54. minutu oteo loptu pred kaznenim prostorom Brajtona i asistirao Ingsu za pogodak koji je učinio na kraju da Emeri u Premijer ligi startuje sa dva od dva.