Afrički kup nacijaFudbal

Gol Sadika i maksimalna Nigerija, Egipat ide dalje

Prva runda takmičenja pri kraju.

Reprezentacija Nigerije biće jedina koja će grupnu fazu završiti sa maksimalnih devet bodova. Prolaz dalje overen je pobedom nad Gvinejom Bisao čiji je otpor slomljen u drugom poluvremenu.

Dugo su Super Orlovi kombinovali u 56. minutu, lopta je došla do Ihenača na desnoj strani a napadač Lestera je levom spoljnom šalje pred gola odakle je Sadik smestio u mrežu. Igrao se 75. minut kada je Sajmon promešao odbranu rivala, potom uzdrmao prečku odakle se lopta odbila pravo na nogu Trast-Ekongu za konačnih 0:2.

Sa drugog mesta iz grupe D dalje ide Egipat. Opravdali su Faraoni ulogu favorita protiv Sudana, jednu od četiri šanse realizovali, dovoljno za drugu pobedu i plasman u narednu fazu. Koban po Sudance bio je u 35. minutu korner koji se završio golom Abdelmonema. Ovaj poraz koštao je Tiinu ekipu prolaza dalje jer među trećeplasiranima timovima već sada nema šanse da se nađe na nekoj od pozicija koje vode dalje.