EngleskaFudbal

Goleade u severnom Londonu i Birmingemu, Siti rutinski (VIDEO)

Zanimljivo veče u Premijer ligi.

Ofanziva Totenhema u ranoj fazi duela sa Sautemptonom, poništen gol Romera, Forster se istakao intervencijom kod šanse Regiljona ali je Bendarek u 18. minutu zatresao sopstvenu mrežu. Pet minuta je trebalo Svecima da odgovore, Pero je oštro centrirao sa leve strane, Broja prosledio loptu u gol.

Ovaj gol najavio je ofanzivu gostiju u nastavku prvog dela igre. Loris je odbranio Armstrongov pokušaj, Broja je tukao pored gola, Pero sa distance uzdrmao prečku.

Odmor je prijao Konteovom timu. Po povratku su Pevci bili ti koji su imali inicijativu, Kejn je najpre zapretio, zatim je u 70. minutu bio začetnik akcije posle koje je Moura asistirao Sonu za novo vođstvo.

Ponovo je Sautempton krenuo u napad, Broja još jednom preti, u 79. minutu idealan centaršut Vord-Prauza i još bolja reakcija Eljunusija za novo izjednačenje. Nije na tome ostalo, tri minuta kasnije ponovo je kapiten Sautemptona sjajno centrirao ovoga puta za Adamsa koji postavlja konačnih 2:3.

Lids je rano poveo na Vila parku. Posle dodavanja Rodriga oslobodio je sebi prostor i poslao precizan udarac kakav Martinez nije imao šanse da dohvati.

Tačno pola sata igre je bilo kada je Džejms uzdrmao prečku a odmah potom Aston Vila izjednačila. Keš je centrirao po zemlji sa desne strane, Kutinjo na skoro identičan način Džejmsu postiže gol za izjednačenje.

Osam minuta kasnije ponovo je Kutinjo bio u prvom planu, perfektan pas kroz odbranu Lidsa prihvatio je Ramzi pa zatim realizovao zicer za preokret. Isti tandem bio je u prvom planu dva minuta pre isteka regularnog dela prvog poluvremena, još jednom je Brazilac demonstrirao dobar pregled igre, pravovremeni pas i Ramzi zakucava loptu pod prečku.

Fantastično poluvreme zaključio je drugi gol Lidsa. Uz malo sreće, ipak najspretniji je posle jedne odbijene lopte u kaznenom prostoru Aston Vile bio Džejms.

Korneri sa leve strane su stavili na muke odbranu domaćina. U jednom kratkom periodu je lopta najpre posle greške Martineza odbijena na gol liniji, ubrzo spasa nije bilo, Ljorente je u 63. minutu pogodio za konačnih 3:3. Aston Vila je meč završila sa desetoricom, isključen je Konsa.

Nije bilo toliko uzbuđenja na Etihadu. Mogao je Siti ranije do gola, Laporte je poslao loptu malo pored desne stative. Pet minuta pre isteka prvog dela igre dosuđen je penal za domaćina, Marez je bio precizan. Mogao je Brentford da ode na odmor u egalu, Ederson se istakao kod dobre šanse za Henrija.

Građani su sve vreme napadali u nastavku s namerom da ranije reše meč. To im je i pošlo za rukom, De Brujne je u 69. minutu pogodio metu – 2:0.

Tek 38 sekundi bilo je dovoljno Noriču da povede protiv Kristal Palasa. Proboj po levoj strani, Ajdah odlaže za Pukija i Kanarinci vode.

Bilo je interesantnih situacija na obe strane ali se na naredno pravo uzbuđenje čekalo do 60. minuta kada je Zaha ispalio projektil sa leve strane koji je završio u suprotnom uglu. Mogao je Zaha tri minuta kasnije da kompletira preokret, dosuđen je penal za Kristal Palas, fudbaler iz Obale Slonovače je traljavo šutirao i lopta je završila pored gola, ostalo je 1:1.