FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Haland demolirao Lajpcig, Inter odbranio prednost (VIDEO)

Sve smo bliži kraju osmine finala Lige šampiona.

Kad se prisetimo načina na koji se odvijala prethodna utakmica očekivali smo barem dobar otpor Lajpciga na Etihadu, umesto toga Mančester Siti ih je demolirao poslavši poruku pred narednu fazu takmičenja. Korner i veliki pritisak domaćina imali su za ishod igranje rukom Hajnriha koje se na intervenciju VAR sobe pretvorilo u penal i vođstvo koje je sredinom prvog dela igre doneo Haland.

Tek što su gosti svarili prvi gol, primili su drugi. Na kratko ih je samo poslužila sreća jer je De Brujneov projektil pogodio prečku, vinuo se Haland u vazduh i iskoristio odbitak.

Pred kraj poluvremena norveški napadač kompletirao je het-trik. Novi korner, posle udarca Dijaša i stative lopta je išla uzduž linije dok je Haland nije prebacio iza nje.

Da se Siti neće na tome zaustaviti uverili smo se brzo po povratku na teren. Gundogan šalje loptu Grilišu na levu stranu, ovaj mu je vraća, sledi dribling na ivici kaznenog prostora i precizan udarac levicom.

Vrlo brzo se i peti put tresla mreža Halanda, četvrti put Haland. Ponovo korner, Blasvih brani prvi udarac Halanda, potom interveniše kod pokušaja Akanđija, kod novog pokušaja Halanda nije mogao ništa.

Na po četiri minuta razmaka padaju golovi u ovom periodu, Haland je sam upisao petardu. I još jednom je bio na pravom mestu da pokupi odbitak večeras nesrećnog Blasviha.

Agoniji Lajpciga tu nije bio kraj. Konačnih 7:0 u drugom minutu nadoknade postavila je bomba De Brujnea.

Odlučio se Inter da defanzivnijom postavkom brani gol prednosti na Dragau i to im je na kraju i pošlo za rukom. Ceo meč Porto je imao inicijativu, ne i previše toga do samog kraja kada je usledila završnica za infarkt. Tri kolosalne šanse i mnogo sreće za Neroazure. Doduše, najpre spretnosti Damfriza da sa gol linije u padu skloni loptu posle udarca Martineza, potom je stativa sprečila Taremija a prečka Grujića da donesu produžetak domaćinu. Ostalo je 0:0, rezultat koji vodi četu Simonea Inzagija u četvrtfinale.