EvrokupKošarka

Huventud nezaustavljiv i u Nemačkoj

Loš početak pa potpuna dominacija nad Tauersima – 75:92 (22:12, 16:25, 18:29, 19:26).

Prva četvrtina nije slutila na ovakav epilog, razigrao se Hamburg, bolje ušao u meč i potpuno nadigrao rivala. Dugo su Tauersi održavali dvocifrenu prednost, Ribas i Para nisu dozvolili da se potpuno odlepe. Kako se bližio kraj poluvremena, Huventud je sve ozbiljnije pretio, serijom 9:0 potpuno se primakao i najavio preokret – 38:37.

Raspucao se Buskets u nastavku, nisu Tauersi znali šta ih je snašlo, razigrali su se gosti i potpuno preokrenuli tok utakmice do kraja treće deonice. Jeste Hamburg u par navrata ozbiljno pretio, prilazio i na pet poena zaostatka, svi ti pokušaji su sasečeni i zatim je domaćin i nepovratno slomljen te je morao da se pomiri sa ubedljivim porazom.

Para je ubacio 18 poena, Vilis 11 uz sedam skokova. Domaćima nije pomogla ni nova sjajna partija Houmslija koji je meč završio sa 22 poena, šest asistencija i pet skokova.