EvrokupKošarka

Huventud opravdao ulogu favorita, Burg slavi Herisa

Četvrta uzastopna pobeda Huventuda je peti vezani poraz Trenta – 82:65 (24:11, 19:13, 13:24, 26:17). Duranova ekipa je jako ušla u meč, vodila od početka, do kraja prve deonice stekla dvocifrenu prednost koja je do poluvremena samo rasla. Usledio je pad u igri koji su gosti iskoristili da meč učine nešto interesantnijim ali je na tome ostalo, sabrali su se domaći i došli do ubedljive pobede. Ponovo je sjajan bio Brodžijanski sa 21 poenom, Pol je dodao 14, svetla tačka kod gostiju bio je Vilijams sa 15 poena i sedam skokova.

Dramu smo videli u duelu Venecije i Burga – 78:81 (22:23, 17:22, 18:19, 21:17). Sjajan meč, uzbudljiv. Ekipe su se smenjivale u vođstvu u prvoj četvrtini, gosti bili bolji rival u drugoj što je uslovilo da tokom treće gledamo pokušaje Venecije da uhvati priključak. To im je i pošlo za rukom, meč je uveden u neizvesnu završnicu, rešio ga je Heris trojkom u poslednjoj sekundi. Heris je sa 19 poena ujedno bio najefikasniji pojedinac u redovima Burga, Pelos je dodao 13. Domaćima nije pomogao ni raspoloženi Tonut sa 22 poena i šest asistencija, pored njega dvcifren je bio samo još De Nikolao sa deset poena.