I Budućnost završila posao u dva meča, spremamo se za polufinale ABA lige

Pavi trijumfovali u Železniku i obezbedili polufinale sa Partizanom – 74:79 (25:25, 21:15, 10:19, 18:20).

Katastrofalan početak Budućnosti domaćin je kaznio serijom 12:0 u prva tri minuta, međutim, Plavi su se konsolidovali, oporavili od početnog šoka i predvođeni Kobsom stigli FMP do kraja prve četvrtine. Ponovo Panteri bolje otvaraju bolje period, ponovo gosti stižu, konstantno Budućnost juri minus i tako je ostalo do kraja prvog poluvremena – 46:40.

Neefikasan početak drugog poluvremena, više od četiri minuta čekali smo na prvi koš iz igre koji je postigao Tasić, pre toga su gosti poentirali sa linije za slobodna bacanja. FMP drži kakvu-takvu prednost do završnice treće deonice kada je prazan hod kažnjen od strane Atića i Perija. Danilo Nikolić trojkom uz faul nastavlja seriju, domaćin se vraća pa gledamo rezultatsku klackalicu do samog kraja kada je šut prestao da služi što su Plavi umeli da iskoriste.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Kobs sa 16 poena, Micov je dodao 12. Najbolji pojedinci na drugoj strani bili su Tasić sa 17 poena i devet skokova te Radonjić sa 14 poena i sedam skokova.