Fiba Liga šampionaKošarka

Igokea ispala iz Lige šampiona

Loša poslednja četvrtina koštala poraza u majstorici – 77:83 (22:18, 21:21, 18:21, 16:23).

Igosi su meč otvorili sa osam vezanih poena, imali inicijativu ali se Ostende konsolidovao u finišu prve deonice. Egal u drugoj, oba rivala imala su svoje momente, smenjivali se u vođstvu i periodima bolje igre do kraja poluvremena – 43:39.

Voler je trojkama pokrenuo Igokeu, pobegli su na 12 poena viška i u trenutku kad se činilo da imaju sve u svojim rukama dozvolili su protivniku da se potpuno vrati u meč. Ponovo Bajićeva ekipa bolje otvara period, dolazi do nove dvocifrene prednosti i još jednom sledi pad, može se reći raspad sistema. Napadački kanal dozvolio je Ostendeu veliki preokret kojim dolazi do plasmana u narednu fazu Lige šampiona.

Najefikasniji kod Igokee bili su Stivens sa 19 i Voler sa 15 poena. Najzaslužniji za prolaz dalje kod Ostendea su Bot sa 24 poena i šest asistencija, te Rendolf koji je ubacio 22 poena.