Igokea napravila veliki korak ka plej-ofu

SC Derbi izgubio u Laktašima – 83:67 (23:15, 13:20, 27:13, 20:19).

Predvođeni Volerom domaći su utakmicu otvorili sa 13:3, nisu dozvolili protivniku da diše, mučili su se Studenti da drže kakav-takav priključak. Potpuno drugačija slika u drugoj četvrtini, stranci u gostujućem timu su šutem sa distance promenili sve, u naletu je bio SC Derbi, potpuno se vratio u igru – 36:35.

Ključna su bila nekih pet i po minuta sa kraja trećeg i početka poslednjeg kvartala. Studenti nisu mogli da pronađu put do koša, Igokea je za to vreme napravila seriju 17:0, nakon toga povratka više nije bilo.

Najefikasniji među Igosima bio je Stivens sa 19 poena, najbolji Jošilo koji je na 12 poena dodao pet asistencija, četiri skoka i tri ukradene. Jedini koji je večeras u ekipi SC Derbija položio ispit bio je Kamenjaš sa učinkom od 20 poena i devet skokova.