Igokea se izvukla iz svoje krize produbivši protivnikovu, četvrti vezani poraz Pantera

Toliko je imala i Bajićeva ekipa u dva takmičenja do večerašnjeg meča koji je nadoknađen iz 15. kola – 73:61 (18:12, 16:17, 24:14, 15:18).

Domaćin je bolje otvorio meč, poveo 9:2 i kontrolisao dešavanja u prvoj četvrtini. FMP se malo probudio u nastavku ali kad se uzme sve u obzir nije delovalo da su gosti u stanju da istinski ugroze prednost koju su Igosi bez problema održavali – 34:29.

Sredinom treće deonice Robinson i Stivens su vezali par poena za dvocifreni plus, Panteri nisu imali odgovor, prednost je nastavila da raste. U jednom trenutku posle Talićevog koša otišla je razlika i na plus 20, posle toga povratka više nije bilo za Stefanovićevu ekipu.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Robinson i Stivens, obojica sa po 12 poena. Kod gostiju je Radonjić ubacio 14, Stepanović 12.