Igokea u krizi, važna pobeda za Split

Tim Dragana Bajića u seriji poraza računajući i one koji su ih koštali ispadanja iz Lige šampiona, najnoviji na gostovanju poslednjeplasiranom timu ABA lige – 89:77 (23:18, 24:18, 16:21, 26:20).

Igokea je čak bolje izgledala u ranoj fazi utakmice, trojke Kovačevića i Bariča počele su da okreću tok susreta na vodenicu domaćih, Šorter se raspucao u završnici prve četvrtine. Razigrao se Split, pogotovo Bajo, posle trojke Čampare domaći beže na dvocifreni plus. Ponovo je na scenu stupio Šorter, mučili su se Igosi da ne izgube meč već na poluvremenu – 47:36.

Split je otvorio drugo poluvreme sa sedam vezanih poena na šta je Igokea odgovorila serijom 11:0. Vratili su se gosti u meč ali je u domaćem timu bilo dovoljno prisebnih pojedinaca da drže ekipi glavu iznad vode. Šorter je uz pomoć pre svega Kovačevića pa kasnije i Bariča ponovo odmakao Split rezultatski, jednom kada je odbijen nalet Igokee, povratka više nije bilo.

Sjajni Šorter meč je završio sa 28 poena i šest asistencija, Barič i Bajo dodali su po 14 poena. Među Igosima istakli su se Jošilo sa 17 poena, Ilić sa dabl-dabl učinkom, 14 poena i deset skokova, te Robinson koji je ubacio takođe 14 poena uz šest asistencija.