FudbalSrbija

Ilić briljirao u vojvođanskom derbiju, Lučanci prekinuli niz poraza (VIDEO)

Bez golova u Lazarevcu.

Odličan fudbal doneo nam je vojvođanski derbi. Vojvodina je bolje počela, dve dobre šanse imali su Čumić i Nikolić u ranoj fazi utakmice. Usledio je period pritiska TSC-a pre nego što je domaćin povratio kontrolu a zatim u 28. minutu i poveo. Nikolić je poslao odličan pas, Čumić je izašao sam ispred Ilića i savladao ga.

Vođstvo je trajalo četiri minuta, duga lopta Čalušića, Ilić je prihvatio loptu okrenut leđima, u okretu izbacio Đorđevića, sebi omogućio zicer i realizovao ga. Do kraja poluvremena još dva opasna napada gostiju, ovaj drugi završio se gužvom pred golom Vojvodine posle koje je Ilić po drugi put zatresao mrežu. Vitas je sprečio Jovanović da postigne i treći gol za TSC pred odlazak na odmor, u nastavku smo videli jedan opasan udarac Baraja, ostalo je 1:2.

Posle tri vezana poraza lučanska Mladost je prekinula loš momentum savladavši Napredak. Domaćin je imao veliku šansu u ranoj fazi meča, potovom smo gledali pritisak i ofanzivu Kruševljana sve do trenutka kada je istu prekinuo Bojović, veliki posao je obavio Jojić u 37. minutu, Ćirković je centrirao a iskusni centarfor pogodio.

Ista slika i u drugom poluvremenu, Napredak napada, preti, veliki promašaj Đekovića i onda kazna u 55. minutu, Bojović je spakovao zicer Radivojeviću i Mladost ima dva gola prednosti. Konačno se jedan napad gostiju završio golom, centrirao je Šarić u 63. minutu, Matić je odlično reagovao. Na njihovu žalost oni preostali nisu, pred sam kraj Udovičić je overio trijumf Lučanaca – 3:1.

Jedini remi videli smo u Lazarevcu, Kolubara i Mladost GAT odigrali su bez golova i podelili bodove. Gosti su ti koji imaju za čime da žale jer je Popović promašio penal u 67. minutu.