FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Inter nosi gol prednosti na Dragao, Lajpcig i Siti će na Etihadu sve iz početka

Mnogo agresivnije je Inter ušao u meč ali je malo falilo da Porto bude taj koji će povesti ni iz čega, sjajno je tukao Grujić, Onana sprečio hladan tuš. U finišu poluvremena istakao se i Kosta, refleksnom intervencijom nakon kornera i udaraca Bastonija.

Kao da je neki drugi Porto izašao na teren u drugom poluvremenu, dva puta su opasno ugrozili gol domaćina, Onana je ponovo iskočio kao spasilac. Ulazak Lukakua promenio je stvari, Inter je povratio kontrolu i bio mnogo opasniji, to je još dobilo na intenzitetu kada je Otavio u 78. minutu zaradio drugi žuti karton. Pojačali su Neroazuri pritisak u samom finišu i uspeli da probiju bedem gostiju. Pet minuta pre kraja regularnog dela igre Lukaku je pogodio stativu ali i pospremio odbitak u mrežu za minimalnu prednost pre drugog meča.

Od početka je Mančester Siti imao inicijativu ali ih je disciplinovana odbrana Lajpciga poprilično uspešno držala podalje od svog gola sve do 27. minuta kada su im servirali vođstvo. Šlagerova poklon lopta u opasnoj zoni rezultirala je brzom razmenom pasova i rutinskom egzekucijom Mareza.

Dugo Crveni bikovi nisu mogli ni da priprete Građanima, još su imali i malo sreće, uz bolju svoju koncentraciju, da Griliš i Marez ne uvećaju prednost. Prvu šansu, i to veliku, imao je Hajnrihs, iz odlične pozicije nije bio dovoljno precizan. Sve opasniji je domaćin pa je tako Ederson morao da odbija udarce Silve i Šobošlaija, iz ovog drugog izrodio se korner u 70. minutu koji je Gvardiol pretvorio u izjednačenje. Trgao se tada Siti, ponovo zaigrao agilnije, Blasvih je sprečio Gungodana da donese prednost pred revanš – 1:1.