FudbalItalija

Inter šesticom prekinuo Bolonjin uzlet, Jović i Radonjić strelci u pobedama svojih timova (VIDEO)

Bližimo se kraju 14. kola Serije A.

Oporavio se Inter od poraza na Alianc areni i rešio da se vrati na pobednički kolosek u velikom stilu. Povela je Bolonja na Meaci ali je već do kraja poluvremena imala dva gola minusa. Početkom drugog i tri pa je bilo kristalno jasno da će niz od tri pobede biti prekinut, Neroazuri su se do kraja potrudili da to bude što bolnije.

Konačno je Fiorentina ušla u seriju pobeda, sinoćnja im je treća uzastopna ligaška. Salernitana je u Firenci stigla prvo vođstvo ali za drugi takav pokušaj nije imala snage. Trijumf je svom timu doneo Jović u 81. minutu, na prelep način mu je Saponara doturio loptu kroz odbranu gostiju, Sepe je bio nemoćan, srpski napadač je upisao ligaški gol broj tri.

Iz srpskog duela na Olimpijskom stadionu u Torinu kao razočarani izašli su naši u redovima Sampdorije. Torino im je naneo treći uzastopni poraz, jedan od poteza kola je Radonjićev trk sa loptom od nekih 40, 50 metara, zaključno sa duplim pasom sa Vlašićem koji je prethodio elegantnoj egzekuciji za vođstvo.

U izjednačenoj i neizvesnoj borbi za pozicije koje vode u Ligu šampiona svaki izostanak pobede mnogo košta a to možda danas osećaju Roma i Atalanta. Vučica je donela bod sa gostovanja u Ređo Emiliji, Boginja je u krizi koja se oslikava u tome što je dozvolila da protiv nje Leće prekine svoj post i niz utakmica bez trijumfa, te joj nanese treći poraz u poslednja četiri kola.

Inter – Bolonja 6:1 (Džeko 26, Dimarko 36, 48, Martinez 42, Čalhanoglu 59p, Gosens 76 – Likođanis 22)

Fiorentina – Salernitana 2:1 (Bonaventura 15, Jović 81 – Dia 55)

Torino – Sampdorija 2:0 (Radonjić 29, Vlašić 59)

Sasuolo – Roma 1:1 (Pinamonti 85 – Abraham 80)

Leće – Atalanta 2:1 (Baširoto 27, Di Frančesko 29 – Zapata 40)