KošarkaNBAVESTI DANA

Jokić tragičar: Francusko čudo od deteta nanelo neočekivan poraz Denveru (VIDEO)

Nikola Jokić je ostvario dabl-dabl učinak na utakmici protiv San Antonio Spursa, ali su Denver Nagetsi ipak poraženi rezultatom 121:120 u pretposlednjem kolu osnovnog dela NBA lige. Jokić je postigao 22 poena, uz 12 asistencija i sedam skokova, dok je Džamal Marej bio najefikasniji u timu Denvera sa 35 poena.

Na drugoj strani, Viktor Vembanjama je bio najbolji u pobedničkom timu sa 34 poena i 12 skokova, dok je Sandro Mamukelašvili doprineo sa 21 poenom i 12 skokova.

Sparsi su dominirali poslednjom četvrtinom, osvojivši je rezultatom 34:20, a serijom 11:2 u poslednja tri minuta uspeli su da preokrenu i dođu do pobede. Iako su Nagetsi imali prednost od 17 poena na početku poslednje četvrtine, Jokić je promašio ključni šut devet sekundi pre kraja meča, dok je Devonte Grejem postigao flouter na 0,9 sekundi do kraja za šokantan poraz Denvera.

Nagetsi su nedavno bili na čelu Zapadne konferencije NBA lige, ali su ovim porazom ispustili prvo mesto i pali na treću poziciju. Njihov povratak na prvo mesto sada zavisi od poraza Timbervulvsa od Finiks Sansa i Tandera od Dalas Maveriksa. U poslednjem kolu osnovnog dela Denver će gostovati ekipi Memfisa u nedelju uveče.