KošarkaNBAVESTI DANA

Jokićeva MVP partija upalila alarme u Minesoti: Denver se na krilima Srbina potpunuo digao iz kliničke smrti! (VIDEO)

Denver je odigrao sjajno u petom meču serije protiv Minesote, pobedivši rezultatom 112:97. Nikola Jokić je bio nezaustavljiv i još jednom pokazao zašto je MVP NBA lige. Postigao je 40 poena, imao 13 asistencija i 7 skokova, bez izgubljene lopte.

U prvom poluvremenu, Jokić je praktično sam držao Denver u igri, dok su njegovi saigrači imali teškoće da pronađu put do koša. U drugom poluvremenu, Minesota je povela, ali tada je Jokić preuzeo kontrolu. Postigao je 16 poena u trećoj četvrtini i odveo Denver do dvocifrenog vođstva.

Iako su se „vukovi“ pokušali vratiti sredinom poslednje četvrtine, Jokić je ponovno preuzeo igru i donio Denveru važnu pobedu. Denver sada vodi 3-2 u seriji i ima priliku da je završi u narednim mečevima.

Pored Jokića, istakli su se i Gordon, Marej i Koldvel-Poup u pobedničkom timu. Sa druge strane, Tauns je bio najefikasniji za Minesotu, ali Denverova odbrana je uspela da neutrališe pretnju koju su predstavljali igrači poput Entonija Edvardsa.

Denver sada ima dve meč lopte za prolazak u narednu rundu, a Minesota će morati da pronađe način da se suprotstavi Jokiću i efikasnoj odbrani Nagetsa ako žele da preokrenu seriju.