FudbalItalija

Juventus ubedljiv u Kupu, Lacio prošao dalje nakon produžetka

Favoriti izborili četvrtfinale.

Falkone je branio sve što je mogao u Torinu u prvom poluvremenu, jedini put kada su ga Bjankoneri savladali bilo je uz pomoć njegovih saigrača kada se u 25. minutu Kvdradov slobodnjak odbio i prevario ga. Poklekao je golman Sampdorije i u 52. minutu, bio je nemoćan posle udarca Ruganija nakon centaršuta Mela.

Sampdorija je dala znake života u 63. minutu, smanjio je Konti. Nada je trajala tek četiri minuta do momenta kada je greška gostiju omogućila Dibali da vrati dva gola prednosti, konačnih 4:1 postavio je Morata sa bele tačke u 77. minutu.

Nebesko plavi bili su skoro pa pasivni posmatrači veći deo regularnog dela susreta sa Udinezeom, štaviše do samog finiša su gosti jedini pretili, dva puta preko Sakcesa. Lacio se probudio tek u završnici, da bi jedini priliku (na obe strane) u 106. minutu Imobile pretvorio u gol vredan prolaza u narednu rundu.