EngleskaFudbal

Klop: Osećam se glupo

Do pre nekoliko dana Enfild je bio neosvojiva tvrđava, da bi u dve utakmice zaredom kapije pale. Kristal Palas je slavio minimalnim rezultatom i spustio Liverpul sa druge na treću poziciju.

Osećam se glupo. Moraću ovo da tek da procesuiram. Ovo nam je drugi poraz zaredom kod kuće, nešto na šta nismo navikli. Moramo da radimo i radićemo na sebi, ali ne mogu sada ovde da kažem kako je ovo prekretnica sezone za nas. Ne osećam da je tako sada, ali možda već sutra biti.

Poraz mu je teško pao ali se Jirgen Klop trudi da bude pribran. Trka za titulu nije gotova, moraju da se izvuku pouke za finiš, baš ovo kolo Premijer lige nam je pokazalo kako sve može da se preokrene za jedan vikend.

Ako budemo igrali kao u prvom poluvremenu, ni ne zaslužujemo da osvojimo titulu. Ako budemo izgledali kao u nastavku, možemo ponovo da igramo i pobeđujemo, da budemo u igri do kraja pa da vidimo gde će nas to odvesti.

Odbrana Redsa ima očite probleme u poslednje vreme, napad je u prethodnom periodu uspevao da ukloni te brljotine sa konačnoh skora, ne i u poslednje dve utakmice.

Kada primiš gol na onakav način, sa igračem koji je potpuno slobodan u našem polju, to ne sme da se dogodi. Nikada. Morali smo bolje da reagujemo. Kristal Palas posle tog gola nije imao mnogo šansi i kontrolisali smo utakmicu. U nastavku smo izgledali bolje. Trentov ulazak je promenio strukturu utakmice. Pravili smo im probleme, imali velike šanse. Mogli smo da pobedimo i sa 4:1, ali nismo.

Potvrđuje Nemac utisak da je na ekipu ostavio traga debakl u četvrtak kada ih je Atalanta nadigrala u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Izgleda da je tako. Ako pogledate ono što smo radili prethodnih godina, rekli biste da smo igrali dobar visoki presing. Sada smo bili suviše otvoreni u defanzivnom polju. Kurtis Džons je jedini pokušavao da ‘ubije’ njihov ritam. Ovo je sve bila ljudska reakcija. Nismo bili fokusirani, previše razmaka je bilo između igrača. Poslednja linija je stajala suviše duboko, vezni red kao da nije postojao, a od naših ofanzivaca nije polazio presing u odbrani. To je sve istina.