Afrički kup nacijaFudbal

Konačno goleade na Kupu nacija – kraj za Ganu i Rajevca, Ben i Monji za nadu (VIDEO)

Maroko i Gabon idu dalje iz grupe C.

Lavovima Atlasa je bio dovoljan bod u duelu sa direktnim konkurentom za prvo mesto i do njega su došli, dva puta stigli vođstvo Gabonaca. Prva zanimljiva situacija na meču je vodeći gol Pantera, strelac je bio Alevina u 21. minutu. Probao je Maroko brzo da uzvrati, neuspešno, u finišu poluvremena Munir je morao da spašava saigrače te spreči Kangu i Paluna da dupliraju vođstvo Gabona. Marokanci su do izjednačenja došli u 74. minutu pogotkom Bufala sa penala.

Gabon ponovo vodi od 81. minuta, Aguerd je smestio loptu u sopstvenu mrežu. Vođstvo je ovoga puta trajalo tri minuta, sve do slobodnjaka Hakimija za konačnih 2:2. Ovi rivali nastavljaju takmičenje, Maroko sa prvog, Gabon sa drugog mesta grupe C.

Meč nije mogao bolje da počne za Komorska ostrva, četiri minuta igre je bilo potrebno Benu da zatrese mrežu Gane. Novi maler za Rajevca bilo je isključenje Andrea Ajua koji j u 25. minutu zaradio direktan crveni karton.

Na naredno veće uzbuđenje čekalo se do 62. minuta, tada je Monji posle lepog driblinga otvorio sebi prostor i sa ivice kaznenog prostora poslao izuzetno preciznu loptu u donji desni ugao Volakotovog gola, asistencija se piše Benu.

Uprkos igraču manje Gana se nije predala. Dva minuta kasnije Boaći je smanjio i dao nadu svom timu posle kornera. Korner je bio koban po selekciju Komorskih ostrva i u 77. minutu, izjednačio je Điku.

Kada se činilo da je momentum na strani Gane, hladan tuš, 85. minut, napad preko desne strane, centaršut Jusufa po zemlji i egzekucija Monjija za 2:3. Gana je završila učešće na turniru sa samo jednim osvojenim bodom, Komorska ostrva će morati da sačekaju rasplet u drugim grupama.