FudbalNemačka

Lajpcigovo poluvreme iz snova, Kostić strelac u porazu Ajntrahta (VIDEO)

Bajer kiksnuo.

Sve zanimljivija je trka za Ligu šampiona, novi korak ka njoj napravio je Lajpcig, korak je izgubio Hofenhajm koji je vezao i treći poraz. Manje od pet minuta bilo je dovoljno da Tedeskova ekipa povede, Šobošlai i Nkunku prevarili su odbranu gostiju.

Prednost je duplirana u 20. minutu, lopta se uz malo sreće odbila do Halstenberga koji je uz pomoć stative šalje u gol. Konačnih 3:0 postavljeno je pred kraj poluvremena, tada je Nkunku uzvratio asistenciju Šobošlaiju.

Korak sa ekipama koje se bore za mesto u Ligi šampiona drži Frajburg. Štrajhova ekipa povela je u Frankfurtu preko Grifa u 27. minutu.

Ajntraht je izjednačio u 54. minutu, lepo je asistirao Hauge a zicer iskoristio Kostić. Upravo Kostić i Lindstrom propustili su priliku za preokret što je kaznio Petersen i u 69. minutu doneo bitna tri boda Frajburgu.

Golova nije bilo u Bohumu. Doduše, za čime će imati da žali Bajer jer je u 65. minutu imao i penal koji Dijabi nije realizovao.