FudbalItalija

Leao i Tonali su Milanovi anđeli čuvari, Kaljari održao živom nadu u spas

Pri kraju smo 36. kola Serije A.

Počeo je Milan agresivno na Bentegodiju od prvog minuta, stvarao šanse, Tonali je postigao gol koji je VAR soba poništila da bi razlog za brigu usledio u 38. minutu. Odlična lopta za Lazovića, idealan centaršut sa leve strane, poklekla je odbrana Rosonera i Faraoni pogađa, mada se mora reći da je Verona i pre toga pretila.

Nije Piolijeva ekipa klonula, baš naprotiv, pred sam kraj prvog poluvremena rezutat je poravnat. Najveće zasluge za to ima Leao koji je probio odbranu domaćina po levoj strani i sve pripremio za Tonalija kome je ostao lakši deo posla.

Skoro isto je bilo i na početku drugog dela igre. Pravovremena lopta Salemekersa, Leao je ponovo košmar za odbranu Verone, proboj po levoj strani i dodavanje kao na tacni za Tonalija da loptu gurne u prazan gol.

Nije se Milan povukao nakon toga ali ni Verona nije uspela ozbiljnije da pripreti. Meč su u poznoj fazi i definitivno prelomili rezervisti, posle duplog pasa sa Mesiasom gol je postigao Florenci, Rosoneri i dalje drže sve u svojim rukama – 1:3.

Sudar davljenika u Salernu, direktnih konkurenata u borbi za opstanak. Imala je Salernitana veliku priliku da dobar deo posla reši večeras ali je Kaljari u zadnji čas uspeo da se uhvati za slamku spasa i ostavi sebi nekakvu nadu pred poslednja dva kola.

Šanse Venecije da opstane nalaze se u domenu teorije pa ipak smo na stadionu Pjerluiđi Penco gledali izuzetnu fudbalsku predstavu zbog čijeg je ishoda ta teorija i dalje živa. Domaćin je imao dva gola prednosti, Bolonja je uspela da preokrene da bi onda na identičan način uzvratila i Venecija.

Možda se Atalanta probudila na vreme da uhvati zadni voz za Ligu Evrope. Neroazuri iz Bergama danas su Speciji naneli četvrti uzastopni poraz pa u zavisnosti od sutrašnjeg duela između Fiorentine i Rome videće da li im rastu šanse za Ligu Evrope ili su bar jako blizu Lige konferencija.

Verona – Milan 1:3 (Faraoni 38 – Tonali 45+3, 50, Florenci 86)

Salernitana – Kaljari 1:1 (Verdi 68p – Altare 90+9)

Venecija – Bolonja 4:3 (Henri 4, Klajn 19, Aramu 78, Džonsen 90+2 – Orsolini 45+1, Arnautović 55, Šuten 68)

Specija – Atalanta 1:3 (Verde 30 – Murijel 16, Đimstti 73, Pašalić 87)