EvrokupKošarka

Lietkabelis ubedljiv, Gagić odličan

Čankova ekipa otvorila 10. kolo Evrokupa pobedom nad Šljonskom – 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18).

Domaći su meč otvorili serijom 7:0, istu je na kratko prekinuo Ramljak pogotkom uz faul da bi ubrzo posle slobodnih bacanja Gagić na semaforu stajalo 15:3. Šljonsk je tek povremenu uspevao da okrnji dvocifrenu prednost rivala tokom druge četvrtine, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 50:38.

Gosti iz Vroclava izgledali su kao razbijena vojska u nastavku. Lietkabelis im je u trećem periodu dozvolio samo devet poena i bez ikakvih problema visoko vođstvo držao do kraja.

Najefikasniji u Čankovoj ekipi bili su Kalaicakis sa 18 i Lipkevičijus sa 16 poena, odličan je bio i Gagić sa učinkom od 14 poena i šest skokova. Džastis je ubacio 13 kod gostiju, po 11 Karolak i Džieva.